Zmiany ikon w Windows 10

Zmiany ikon w Windows 10

Użytkownicy Windows 10 z pewnością ucieszą się z faktu, że 24 marca zadebiutowała nowa wersja Windows 10 Insider Preview. Microsoft zaprezentował światu nowy pakiet ikon w eksploratorze. Choć sam proces zapowiadanego od roku zmieniania ikon systemowych aplikacji przebiegał dość powolnie, z czasem stare ikony zostały zastąpione przez nowe, odświeżone ikonki, które tak dobrze wpisują się do stylistyki Fluent. Choć pojawiają się sprzeczne opinie w ocenie tego, czy nowe rozwiązanie faktycznie będzie lepsze, z pewnością docenić można wprowadzanie nowych, świeższych rozwiązań, które lepiej przystają do nowoczesności.

Dlaczego zmiana ikon?

Dotychczas w Windowsie i jego eksploratorze standardem było funkcjonowanie żółtych folderów, z których „wysuwała się” zawartość. Jak zauważają niektórzy specjaliści, widok ten zdążył się już opatrzyć, a co więcej, mało wyraźna była wizualna różnica pomiędzy poszczególnymi folderami. Sprawiało to, że nie było możliwe intuicyjne rozróżnienie folderów zawierających wideo, muzykę, obrazy czy też pobrane pliki. Wraz z planowaną aktualizacją Windows 10 ma nabrać bardziej unikalnego kolorytu.

Co zastąpi dotychczasowe ikony?

W ramach zmiany wprowadzonej przez Microsoft 24 marca pojawić się mają zupełnie nowe grafiki, które zastąpią dotychczas funkcjonujące ikony. Mają mieć one ten sam, jednolity kształt, który różnić się będzie kolorystyką oraz akcentami. Te mają być skierowane ku specyfice zawartości poszczególnych folderów. Dzięki temu naturalne ma być bezproblemowe odróżnienie tego, co znajdziemy wewnątrz nich. Zauważyć można, że jak na Microsoft, nowe rozwiązanie jest niezwykle spójne.

Czy Windows 10 odzyska tytuł najładniejszego systemu?

Zmiany, które wprowadza Windows 10, nie są podyktowane tylko chęcią zmiany wyglądu eksploratora. Faktycznie bowiem Microsoft dostrzega działania Apple’a, który już rok temu wybił się na prowadzenie pod kątem nowoczesnego, ładnego i świeżego designu. Wcześniej tak postrzegany był właśnie Windows 10. Nic więc dziwnego, że można zauważyć, iż Microsoft podejmuje się starań, aby ten właśnie system zyskał tytuł najładniejszego systemu operacyjnego, jaki był wydany nie tylko przez tę firmę. Celem jest wyraźne zyskanie na tle konkurencji.

Jeden komentarz o “Zmiany ikon w Windows 10

  1. Większość życia przesiedziałem na Windowsie, potem na wielu dystrybucjach Linuxa by ostatecznie zostać na Mac OS 🙂 Polecam taką przygodę 😀

Comments are closed.