Monitor dla grafika – który wybrać?

Monitor dla grafika – który wybrać?

Wybierając monitor dla grafika, warto zwrócić uwagę na kilka jego szczególnych cech, które sprawią, że nawet wielogodzinna praca przed komputerem nie będzie wcale tak uciążliwa. W trosce o komfort oczu oraz samopoczucie najlepiej inwestować w takie urządzenia, które spełniają jak najwięcej naszych potrzeb. Ważne jest również to, aby wyświetlany na ekranie obraz był jak najwyższej jakości. Sprawdź, jak wybrać najlepszy monitor do grafiki!

Praca grafika, czyli jak wybrać odpowiedni sprzęt

Praca grafika może odbywać się zdalnie lub z biura. Nie da się jednak ukryć, że bez odpowiedniego sprzętu byłaby ona po prostu niemożliwa. Inwestycja w wysokiej jakości urządzenia szybko się jednak zwraca. Co będzie nam natomiast niezbędne?

Podstawą jest nie tylko jednostka systemowa, ale również odpowiedni monitor dla grafika. Nie obędzie się również bez takich dodatków, jak na przykład ergonomiczna myszka czy klawiatura. Wszystkie te urządzenia powinny być proste w obsłudze, możliwie jak najmniej awaryjne i dobierane indywidualnie.

Monitor dla fotografa a monitor dla grafika – czy są takie same?

Wiele osób zastanawia się, czy monitor do grafiki może sprawdzić się równie dobrze w przypadku wyposażenia, z jakiego będzie korzystał fotograf. Odpowiedź jest twierdząca. Zarówno monitor dla fotografa, jak i ten dla grafika musi wyróżniać się przede wszystkim jak najwierniejszym oddaniem kolorów. Barwy powinny być żywe, ale nie można zapominać też o głębokiej czerni. Takie parametry są ważne zarówno w przypadku obrabiania zdjęć, jak i przygotowywania grafik od podstaw.

Monitory graficzne – czym kierować się podczas zakupu?

Tutaj pojawia się więc pytanie – w jaki sposób wybrać ten monitor, który najlepiej sprawdzi się podczas pracy? Które parametry zwracają największą uwagę? Wspomniane już wcześniej odwzorowanie kolorów bez wątpienia ma znaczenie, ale to wciąż nie wszystko. By zobaczyć jak najwięcej szczegółów i komfortowo pracować jednocześnie na kilku programach czy plikach, warto zainwestować w duży ekran. Może być to na przykład wariant panoramiczny.

Ergonomiczna podstawa i możliwość ustawiania ekranu pod różnym kątem sprawia, że możemy korzystać z monitora w możliwie najbardziej dopasowany sposób. Jeżeli interesują Cię wysokiej klasy monitory graficzne, przy wyborze sprzętu nie warto kierować się wyłącznie ich ceną. Ta będzie różniła się w zależności od dostępnych funkcji, zastosowanych technologii czy po prostu liczby cali.

Ciekawe propozycje takich monitorów posiada w swojej ofercie marka Samsung. Dostępne są zarówno modele płaskie, jak i z zakrzywieniem, które dopasowuje się do naturalnej krzywizny naszego oka. Nie brakuje też wariantów obrotowych, czyli tych, które z łatwością ustawimy zarówno w poziomie, jak i pionie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.