Jak będzie wyglądał nowy iPad Pro?

Jak będzie wyglądał nowy iPad Pro?

Niedawna udana premiera iPada Air piątej generacji, która miała miejsce w marcu, rozbudza wyobraźnię użytkowników odnośnie do spodziewanej niebawem premiery tablet w wersji Pro. Będzie to już szósta generacja urządzenia. Data premiery nie jest na razie znana, choć jak zwykle można wysnuć pewne domysły. Jeśli zaś chodzi o specyfikację techniczną urządzenia, nowy iPad Pro jest objęty ścisłą tajemnicą i do sieci przedostało się niewiele informacji, które zresztą trudno zweryfikować. Dziś przestawiamy plotki dotyczące nowego iPada Pro 6 generacji!

Mini-LED w wersji 12,9-calowej?

W naturalny sposób nadchodzące iPad Pro 6 generacji stanie się najbardziej zaawansowanym iPadem w historii. Jednym z ciekawszych rozwiązań prawdopodobnie okaże się zastosowanie matrycy Mini-LED w 12,9-calowej wersji urządzenia. Byłby to spory przełom, a jednocześnie całkiem logiczny krok, bo przecież matrycę Mini-LED możemy znaleźć już w 11-calowym iPadzie Pro w 2021 roku. Dlaczego przyszli użytkownicy tego tabletu powinni być zadowoleni? Mini-LED to naprawdę dobry kompromis pomiędzy tradycyjnymi wyświetlaczami LCD, a nowoczesnymi matrycami OLED. Doskonała czerń i żywe, nasycone barwy sprawiają, że korzystanie z urządzenia staje się o wiele przyjemniejsze. Jednocześnie niedawno dowiedzieliśmy się, że Apple planuję montowanie matryc OLED w swoich tabletach od 2024 roku. Co ciekawe, rozwiązanie to będzie testem przed ewentualnym wprowadzeniem tej technologii do MacBooków, co miałoby nastąpić już rok później.

W jaki procesor zostanie wyposażone nowy iPad Pro?

Przecieki donoszą, że nowy iPad Pro zostanie wyposażony w drugą generacje procesorów Apple Silicon, czyli układ M2. Dyskusje na temat tych procesorów są bardzo intensywne, ponieważ jednocześnie trwają spekulacje, w których modelach nowych MacBooków użytkownicy będą mogli je uświadczyć. Jeśli zaś chodzi o tablet, najpewniej znajdzie się z nim chip z ośmiordzeniowym procesorem, który powinien być sporo bardziej wydajny od swojego poprzednika.

Kiedy nadejdzie premiera nowego iPada Pro?

Oprócz tego można się spodziewać, że nowy iPad Pro będzie obsługiwał ładowanie MagSafe. Jeszcze ciekawszą informację stanowi przypuszczenie, że urządzenie pozwoli na odwrócone ładowanie bezprzewodowe. W praktyce zaistnieje więc możliwość ładowania akcesoriów takich jak słuchawki poprzez ułożenie ich na plecach tabletu. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego iPada Pro? Z początku wiele mówiło się o terminie wiosennym, ale wraz z upływającym czasem wydaje się on coraz bardziej wątpliwy. Być może Apple zastosuje schemat z ubiegłego roku, gdy wraz z nowym iPhonem 13 zaprezentowano również kolejną generację iPada Air. Idąc tym tropem nowy iPad Pro powinien zadebiutować obok iPhona 14, czyli we wrześniu tego roku.

Problem z iPadem? Zapraszamy do serwisu w Warszawie!

Czekasz na premierę nowego tabletu, a twoje obecne urządzenie sprawia problemy? Odwiedź serwis Mac Force w Warszawie. Zajmujemy się w nim nie tylko tabletami. Z przyjemnością naprawimy twojego iPhona lub przeprowadzimy wymianę dysku w MacBooku. Więcej na temat naszej oferty przeczytasz na stronie: https://www.macforce.pl/.