Najciekawsze aplikacje na Androida 2022

Najciekawsze aplikacje na Androida 2022

Oto najciekawsze aplikacje na Androida 2022, które mogą pojawić się na naszym telefonie w wersji darmowej albo płatnej.

Glitch Lab

Glitch Lab to edytor zdjęć pełen „usterkowych” efektów cyfrowych. Być może widzieliście już kiedyś podobne aplikacje. Jest ich kilka na rynku. Jednak warto też zaznaczyć, że styl oferowanych tutaj efektów może nie przypaść do gustu każdemu. Jednakże, jeśli lubimy pstrykać zdjęcia, które wyglądają na źle wykonane albo przypominają styl retro, to Glitch Lab będzie doskonałym rozwiązaniem.

W tej aplikacji na Androida jest ponad 100 różnych efektów i wiele z nich można też dostosować według własnego uznania. Dzięki temu nasze „usterki” nie będą wyglądać tak samo, jak na zdjęciach od innych użytkowników tej apki.

Glitch Lab oferuje całe mnóstwo darmowych funkcji. Aczkolwiek, żeby wycisnąć z tej aplikacji jak najwięcej, musimy zakupić subskrypcję Pro IAP. Tym sposobem m.in. otrzymamy 42 dodatkowe efekty, 37 nowych opcji dla darmowych efektów i zwiększymy jakość naszych zdjęć.

DoodleLens

DoodleLens pozwala nam na bazgranie w telefonie. Najpierw musimy coś narysować, a potem skierować aparat telefonu na to, co narysowaliśmy. Tym sposobem możemy to skopiować i wkleić w świat naszej nowej rzeczywistości.

Możemy zmieniać też kolory naszych bazgrołów, a nawet tworzyć bardzo proste animacje, kopiując wiele doodli i przeglądając je przez cykl aplikacji. Co więcej, mamy też okazję do nagrywania i zapisywania wyników.

DoodleLens prawdopodobnie nie jest aplikacją na Androida, z której każdy pragnie korzystać. Ponadto, czasami nasze bazgroły mogą być nieco zniekształcone przez aplikację. Jednak, kiedy działają w 100 procentach, wywołują szeroki uśmiech na twarzy użytkownika.

Pixtica

Pixtica to jedno z wielu narzędzi, które mają nadzieję zastąpić domyślną aplikację aparatu w telefonie. Aplikacje aparatu są bardzo różne, a ich sukces w dużej mierze zależy od marki i modelu telefonu. Z kolei Pixtica to bardzo przyzwoita opcja, jeśli szukamy czegoś nowego.

Aplikacja jest bogata w funkcje, w tym liczne filtry, rejestratory GIF, panoramy, hyperlapse, ręczne sterowanie i różne zakręcone dziwactwa, takie jak tryb „Planet”. Tryb ten wypacza obrazy, tworząc z nich kształt sferyczny, wykorzystując do tego swój zaawansowany algorytm projekcji stereograficznej Pixtica.

Istnieje tutaj również wiele innych trybów. I niezależnie od tego, czy robimy zdjęcia, czy nagrywamy filmy, aplikacja jest bardzo intuicyjna. Faktem jest także to, że wiele funkcji jest tutaj bezpłatnych. Jednak, jeżeli będziemy chcieli odblokować wyższe rozdzielczości i usunąć znaki wodne podczas korzystania z filtrów, będziemy musieli zdecydować się na wersję płatną.

Wersja płatna zapewnia również inne korzyści. Aczkolwiek, te są głównymi rzeczami, jakie sprawiają, że warto zakupić płatną wersję, jeśli planujemy wykorzystać tę aplikację w każdym calu. Problem jest tylko w tym, że aplikacja oferuje opłatę abonamentową, a więc nie jest dostępna jako jednorazowy zakup. Jednakże, jeśli istnieje na rynku apka, która jest tego warta, to jest to właśnie Pixtica.

LightX Photo Editor

Jeśli potrzebujemy uniwersalnego edytora zdjęć na urządzenia z Androidem, LightX Photo Editor będzie tutaj dobrym wyborem. I wcale nie tylko dlatego, że większość funkcji jest bezpłatna.

W tej apce możemy łączyć zdjęcia, dodawać efekty i filtry, selektywnie nakładać kolory na regiony obrazu, dostosowywać balans kolorów, wygładzać i wyostrzać obrazy, a także je przycinać, obracać, rysować, dodawać ramki i naklejki, dodawać tekst, tworzyć kolaże i wiele innych.

Wszystko to jest obsługiwane przez intuicyjny interfejs aplikacji na Androida. Po prostu otwieramy menu główne jednym dotknięciem i wybieramy kategorię edycji, jaką chcemy wprowadzić (na przykład filtry lub ramki). Zaraz po tym apka przeniesie nas do menu ze wszystkimi odpowiednimi opcjami.

Większość z nich jest dość oczywista, ale są też filmy instruktażowe, jeśli będziemy zmagać się z jakąś funkcją. Możemy też pozbyć się reklam, odblokować dodatkowe naklejki i ramki oraz dodać możliwość zapisywania obrazów w formacie PNG. Jednak to wszystko będzie możliwe dopiero po zakupieniu płatnej wersji.

KineMaster

KineMaster to prawdopodobnie jeden z najpotężniejszych edytorów wideo na Androida. A do tego jest również na tyle intuicyjny, że każdy może z niego korzystać.

Aplikacja umożliwia m.in. dodawanie filtrów dźwiękowych i wizualnych do materiału filmowego, dodawanie tekstu, naklejek i innych nakładek, modyfikowanie i przycinanie filmów klatka po klatce, dostosowywanie szybkości oraz dodawanie efektów przejścia. Możemy nawet nagrywać filmy bezpośrednio z aplikacji KineMaster. Co prawda, na ekranie telefonu może zrobić się trochę ciasno, ale w dalszym ciągu wszystko będzie działać znakomicie.

Możemy korzystać z aplikacji KineMaster na Androida za darmo. Jednakże wszystkie nasze filmy będą miały znak wodny KineMaster. Z tego powodu nie będziemy mogli używać ich do celów komercyjnych. Ażeby usunąć znaki wodne i uzyskać zezwolenie na komercję, a przy okazji odblokować też inne atrakcje aplikacji, jak choćby efekty i nakładki, musimy wykupić subskrypcję.

Są to jedne z najciekawszych aplikacji na Androida 2022, które mogą zapewnić nam wiele rozrywki i skutecznie wyciągnąć nas z objęć szarej rzeczywistości.

Możesz także rzucić okiem na to, jak zwiększyć pojemność Androida.