Ile zarabia programista?

Ile zarabia programista?

Zacznijmy od tego, że programistów jest kilka tak samo, jak copywriterów. Każdy programista zajmuje się inną rzeczą, jednakże każdy z nich również zarobi zupełnie inną stawkę godzinową, bądź miesięczną.

Programista — W co w skład wchodzi wynagrodzenie dla programisty?

Co wchodzi w skład wynagrodzenia dla programisty? Wiele z nich jest istotne od umiejętności, ale i nie tylko, więc co wchodzi w skład wynagrodzenia? Sprawdź poniżej.

  • Umiejętności.
  • Ilość znajomości programów.
  • Znajomość systemów operacyjnych.
  • Znajomość języków obcych.
  • Staż.

Większość właśnie wynagrodzeń programistów zależy od tych kilku najważniejszych składników. Jednakże spójrzmy, na to ile zarobi, programista ogólny i od danych programów.

Programista ogólny — Ile jest w stanie zarobić na miesiąc?

Programista ogólny najczęściej pracuje dla firmy, która oferuje usługi podstawowe. Naprawianie komputerów, programów czy podstawowych elementów elektronicznych. Jest, to programista często widziany jest, w różnorodnych miejscach jak sklepy, czy kliniki. Jednakże taki programista nie może naprawdę dużo zarobić, ale na zarobki programistów. Jednakże zarobi on więcej niż najniższa krajowa, ponieważ zarobi on od 3.700 do 4.500 złotych brutto na miesiąc.

Programista C++ – Ile jest w stanie zarobić na miesiąc?

Programista ze znajomością języka C++ zarobi już o wiele więcej niż programista ogólny. Jednakże programista C++ według najnowszych statystyk na rok 2023 zarabia on najmniej. Zarabia on od 6.500 do 9.500 złotych brutto na miesiąc.

Programista Java Script — Ile jest w stanie zarobić na miesiąc?

Najbardziej znany i ceniony język to Java Script, ale czy wiesz, że to on właśnie nie zarabia najwięcej? Jednakże może liczyć on na wynagrodzenie z rzędu wysokości od 7.500 do 13.500 złotych brutto na miesiąc.

Programista Python — Ile jest w stanie zarobić na miesiąc?

Znany również język dla każdego programistę Python. Jest to programista, który zarabia, najwięcej a dokładnie zarabia, on od 8.500 do nawet 20.000 złotych brutto na miesiąc.

Artykuł powstał w ramach współpracy z uznanym serwisem https://www.earn.pl/.