Samsung prezentuje model Galaxy A42 5G

Samsung prezentuje model Galaxy A42 5G

Wraz z pojawieniem się na rynku technologii 5G następuje błyskawiczny rozwój coraz to nowocześniejszych smartfonów. Konkurencja wśród urządzeń pracujących w tej technologii doprowadziła do tego, że zainteresowaniem cieszyć się będą najtańsze, a najlepsze urządzenia – takie, jak Samsung Galaxy A42 5G.

Nowy telefon Samsunga – nowy hit?

Zapowiedź nowego modelu jak na razie jest jedynie wstępna, zaprezentowana przy promocji Galaxy Z Fold 2, ale jednak oficjalna i pochodząca od samego producenta. Informacje o Galaxy A42 5G pojawiały się wcześniej, ale jedynie w formie przecieków i plotek. Teraz na stronie producenta zamieszczone zostały zdjęcia nowego smartfona i informacje o niektórych jego funkcjach, choć brak jest konkretnej specyfikacji.

Producent obiecuje, że Samsung Galaxy A42 5G będzie miał na wyposażeniu wszystkie funkcje dostępne użytkownikom serii Galaxy A, a także lubiany układ poczwórnego aparatu. Otrzyma też niezwykle pojemny akumulator 5000 mAh.

Samsung Galaxy A42 5G otrzyma 6,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED, a jego współdziałanie z siecią 5G umożliwi błyskawiczne korzystanie ze streamingu i pobieranie plików.

Na zamieszczonym w serwisie producenta zdjęciu widoczne jest kropelkowe wcięcie na aparat selfie. Potencjalny odbiorca może także spodziewać się obecnego we wcześniejszych wersjach modelu panelu FULL HD, a także czytnika linii papilarnych.

Pewną tajemnicą okazuje się być układ SoC, ponieważ niska cena Samsunga Galaxy A42 5G wskazuje na któryś z układów MediaTek z serii Dimensity, bądź ewentualnie układu Exynos 980, choć akurat jego zastosowanie powinno nieco podnieść cenę telefonu.

Kolejne miesiące będą zapewne ujawniały dalsze szczegóły dotyczące omawianego modelu telefonu. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy do premiery Samsunga A42 5G dojdzie jeszcze pod koniec tego roku, czy już w roku 2021. Urządzenie zdecydowanie przedstawia się jednakowoż ciekawie, a jego stosunkowo niska cena w stosunku do jakości ma szansę przyciągnąć wielu nowych użytkowników.