Soundbar Bose 300 – solidna opcja dla osób z ograniczonym budżetem

Soundbar Bose 300 – solidna opcja dla osób z ograniczonym budżetem

Dobra wiadomość dla osób, które chcą polepszyć jakość swojego kina domowego, lecz nie dysponują dużą ilością gotówki. Firma BOSE zaprezentowała swój nowy soundbar z funkcją asystenta Google. Jest to urządzenie o stosunkowo niskiej cenie.

Funkcje dodatkowe

Zaimplementowanie asystenta Google to nie jedyny dodatek, jaki przygotowali producenci. W soundbarze zastosowano bowiem również Alexę od Amazona oraz technologię Apple Airplay 2. Jak na tak niską cenę urządzenia pakiet korzyści dodatkowych jest więc zaskakująco przyzwoity. Urządzenie to jest także kompatybilne z funkcją Spotify Connect.

Soundbar – dla kogo takie urządzenie?

Telewizory stają się coraz nowocześniejsze, ale i coraz bardziej płaskie. Wymusza to swojego rodzaju ograniczenia, szczególnie w przypadku modeli z niskiej i średniej półki cenowej. W modelach takich umieszczane są zazwyczaj niskiej jakości głośniki o kiepskich parametrach. Umieszczenie we współczesnych telewizorach klasycznych, dużych głośników jest po prostu niemożliwa, a produkcja dobrych, współczesnych modeli sporo kosztuje. Z tego też powodu wielu producentów telewizorów stosuje w nich stosunkowo słabej jakości sprzęt, nie oddający w pełni głębi dźwięków.

Osoby pragnące wydobyć jej pełnię mogą skusić się na zakup soundbara. Pozwoli on cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu, że urządzenia te są stosunkowo kosztowne. Ich cena wynosi zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli chodzi o omawiany tu model – Bose 300 – jego cena jak na takie możliwości jest zaskakująco przyzwoita. Kosztuje on bowiem około 400-500 złotych.

Funkcjonalność Bose 300

Głębię i jakość dźwięku odtwarzanego przez omawiany soundbar zapewniają cztery bardzo przyzwoicie wykonane głośniki. Urządzenie to jest stosunkowo niewielkie i dobrze komponuje się z każdym kinem domowym i telewizorem. Oprócz wyżej wymienionych funkcji dodatkowych możliwa jest komunikacja głosowa z nim samym, a dzięki funkcji Bose Voice 4 Video możemy sterować telewizorom za pomocą głosu. Oczywiście, pomyślano również o zwolennikach klasycznych rozwiązań. Do Bose 300 dołączony jest bowiem elegancki i responsywny pilot.