Optymalny telefon w rozsądnej cenie – Samsung Galaxy A13

Optymalny telefon w rozsądnej cenie – Samsung Galaxy A13

Pędząca na łeb, na szyję inflacja, a co za tym idzie, wzrost kosztów życia sprawia, że nasze zachcianki i zakupowe kaprysy odkładamy na później albo skreślamy z listy. Kiedyś telefon komórkowy był stylowym dodatkiem, dziś jest niezbędnym sprzętem życia codziennego. Jego zakup często wiąże się z dużymi kosztami rzędu kilku tysięcy złotych. Ci, którzy szukają właśnie dobrego smartfona i zastanawiają się, jaki telefon do 1000 złotych będzie tym optymalnym, mają odpowiedź w zasięgu ręki i… co najważniejsze, w zasięgu swojego portfela.  

Budżet 

Na początku warto przemyśleć, jaki mamy budżet i na ile możemy sobie pozwolić. Kiedy już ustalamy kwotę maksymalną, łatwiej dostosować kryteria wyboru odpowiedniego dla nas smartfona. Przedział cenowy często narzuca nam konkretne opcje lub ich brak, ale jeśli dobrze się zagłębimy, są na rynku marki i modele oferujące wiele funkcji w dobrej cenie. Jaki telefon do 1000 złotych zadowoli klientów szukających nie tylko najprostszych funkcji takich jak dzwonienie i pisanie wiadomości tekstowych? W tej cenie, wbrew pozorom, można znaleźć już telefon dobrej jakości.  

Ekran i aparat 

Wybór smartfona trzeba rozpocząć od wyświetlacza i jego właściwości. Dziś każdy chce widzieć więcej i lepiej, dlatego producenci stawiają na duże wyświetlacze. Takim powiększonym wyświetlaczem z doskonałą rozdzielczością obrazu FHD+ chwali się Samsung Galaxy A13. Takie parametry pozwalają na osiągnięcie zdjęć i obrazu w doskonałej jakości za niewielką kwotę. 

Duże znaczenie ma w tym przypadku także aparat, kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę. Fotografia mobilna wypiera dziś popularnością zwykłe aparaty, bo to właśnie telefon mamy zwykle przy sobie. Dla amatorów fotografii, którzy lubią uwieczniać na zdjęciach nie tylko siebie samych, ale i puścić wodze artyzmu, dobrze sprawdzi się kilka obiektywów. Warto rozejrzeć się za poczwórnym aparatem, który oferuje nie tylko podstawowe funkcje, ale też szeroki kąt widzenia i makro idealne do zdjęć natury. Nie trzeba wydawać ogromnych sum, by mieć w ręku takie funkcje. Już Samsung do 1000 złotych oferuje właśnie takie możliwości.  

Bateria 

Telefon optymalny to taki, który ma najważniejsze opcje pod ręką, jest niedrogi, działa szybko, przy okazji zrobi dobre zdjęcie i… będzie miał wytrzymałą baterię. To bolączka każdego użytkownika, szczególnie kiedy smartfon staje się też naszą alternatywą dla laptopa. Z telefonu robimy zakupy, piszemy maile, prowadzimy strony internetowe, obrabiamy zdjęcia i filmy, oglądamy seriale. Warto więc zwrócić uwagę, jaką baterię ma wybrany przez nas telefon. Nie trzeba szukać daleko, Samsung do 1000 złotych to telefon, w którym pracuje dla nas bateria o mocy 5000 mAh – właśnie taka zapewni nam optymalny czas.  

Procesor i pamięć 

Przy poszukiwaniu smartfona trzeba także postawić na odpowiednią pamięć i dobry procesor. Osiem rdzeni i 4 GB RAM będzie idealnym rozwiązaniem dla osób szukających smartfona wydajnego i szybkiego. Samsung Galaxy A13 daje dwie opcje: kartę pamięci 32GB lub 64GB z możliwością rozszerzenia, którą wybierzemy w zależności od swoich potrzeb.  

Mały budżet nie zawsze oznacza więc mało możliwości. Warto szukać. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.