Galaxy S22+ i aparat do zdjęć nocnych. Jak w tym modelu wypada Nightografia?

Galaxy S22+ i aparat do zdjęć nocnych. Jak w tym modelu wypada Nightografia?

Jeśli ktoś zastanawia się, jak robić zdjęcia nocą telefonem, to odpowiedź może być dla niego nieco brutalna, gdyż absolutną podstawą jest dobry aparat do zdjęć nocnych. Bez niego nie będziemy w stanie wykonać wyraźnych i ostrych zdjęć w słabym oświetleniu. Nie ma się jednak o co obawiać, gdyż producenci smartfonów coraz częściej zwracają większą uwagę na tę kwestię, czego dobrym przykładem jest Samsung Galaxy S22+. Przyjrzyjmy się, jak wypada Nightografia na tym urządzeniu!

Samsung Galaxy S22+ – ulepszony aparat do zdjęć nocnych. Co wpływa na jego jakość?

Samsung Galaxy S22+ to urządzenie, w którym na jakość zdjęć wykonywanych nocą położono bardzo duży nacisk. Jakie elementy konstrukcji oraz technologii zawartej w tym telefonie sprawiają, że aparat do zdjęć nocnych będzie mógł lepiej podołać stawianym mu przez nas zadaniom?

Na rewelacyjną Nightografię w modelu Galaxy S22+ składają się trzy elementy. Pierwszym z nich jest specyficzna konstrukcja matrycy, która jest w stanie łączyć mniejsze fragmenty obrazu w większe piksele, jednocześnie sprawiając, że na tych elementach zdjęcia pojawi się znacznie więcej światła. Kiedy jednak dotrze ono do soczewki, również przydałoby się coś, co zabezpieczy ją przed nadmiernym rozszczepianiem strumienia, co mogłoby pogorszyć jakość zdjęć. Taką rolę odgrywa ultraprzejrzyste szkło obiektywu.

Ostatnim, trzecim elementem, który wypływa na to, że Galaxy S22+ świetnie radzi sobie ze zdjęciami nawet przy słabym oświetleniu, jest zawarta w nim technologia. Konkretniej chodzi tutaj o procesor 4 nm, czyli najbardziej wydajny układ w historii całej marki Samsung. Za jego pomocą zdjęcia są dodatkowo poprawiane przez sztuczną inteligencję w taki sposób, by mogło się na nich ukazać jeszcze więcej szczegółów oraz gier świateł i cieni.

A co z jakością zdjęć w dzień? Nie tylko Nightografia

Chociaż to, jak robić zdjęcia nocą telefonem jest dla niektórych pewnie najważniejszą kwestią, warto spojrzeć także na to, jakiej jakości zdjęcia oferuje Galaxy S22+ przy pełnym oświetleniu. Czy radzi sobie z odwzorowywaniem kolorów i uwiecznianiem detali tak samo dobrze, jak po zachodzie słońca?

Ogólnie można powiedzieć, że zdjęcia wykonywane przez Galaxy S22+ są świetne. Nie znajdziemy tutaj zbyt dużej ilości szumów czy zniekształceń obrazu. Dobrze działają też inne dedykowane tryby niż tryb nocny – za pomocą trybu portretowego precyzyjnie rozmyjemy każdy fragment tła już na etapie robienia zdjęcia, natomiast tryb fotografii żywności pozwoli nam wyciągnąć z kadru kolory, jakich byśmy się tam wręcz nie spodziewali. Oczywiście do naszej dyspozycji zostanie oddana także opcja edycji kadru, włączając w to tryb ultraszerokokątny.

Wszystkie te cechy łącznie sprawiają, że ten Samsung będzie stanowił dobry wybór dla każdego, kto wybiera swój nowy smartfon głównie pod kątem jego możliwości fotograficznych. Poza tym nie możemy zapominać, że chociaż dzisiaj skupiliśmy się na zdjęciach, to ten telefon to jeden z topowych modeli marki i będzie mógł zachwycić także szybkim działaniem czy jakością wykonania i użytych do tego komponentów.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska