5 najlepszych gier i aplikacji na wzmocnienie mózgu

5 najlepszych gier i aplikacji na wzmocnienie mózgu

Szukacie gry, która sprawdzi umiejętności Waszego mózgu? Jest na rynku kilka takich pozycji. Dlatego poniżej stworzyliśmy listę najlepszych gier i aplikacji, jakie możesz zainstalować w swoim telefonie.

W grach nie zawsze chodzi o zabawę. Niektórzy z nas mogą lubić gry, które sprawdzają umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Takie rozgrywki fundują podwójną przyjemność – radość z gry i trening dla mózgu.

Oto lista najlepszych gier i aplikacji, które można pobrać z Google Play.

Gry wzmacniające mózg

Szukanie najlepszych gier do testowania naszego mózgu może być wyczerpującym i nierzadko wprowadzającym w błąd zajęciem. Takie gry mają na celu trenowanie naszego mózgu różnymi metodami. Pomagają zrozumieć, jak działają zdolności naszego mózgu. A do tego rozwijają też nasze umiejętności poznawcze.

Gry tego typu mogą dzielić się na wiele rodzajów: gry logiczne, gry do testowania pamięci, gry zręcznościowe i gry nastawione na krytyczne myślenie. Mało tego, takie gry stymulują również aktywność psychiczną. Oto najlepsze z nich:

Skillz

Jest to gra testująca umiejętności, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play. Opiera się na naszych umiejętnościach logicznych i poprawia zdolności poznawcze. Możemy w nią nawet grać ze znajomymi lub przypadkowymi osobami online.

Rozgrywkę rozpoczynamy z dwiema osobami. Maksymalna liczba to cztery osoby. Jest tutaj kilka ważnych funkcji, na które należy zwrócić uwagę, jak porównywanie naszych wyników z innymi graczami online i udział w programach dziennych lub tygodniowych.

Lumosity

Jest to interaktywna gra logiczna, która skutecznie sprawdzi nasze umiejętności. Doskonale rozwija naszą dokładność, szybkość i strategię. Jedną z ważniejszych zalet Lumosity jest możliwość zwiększenia umiejętności czytania i słownictwa. A jedną z ważniejszych funkcji jest tryb ćwiczeń, który zapewnia kompletny zestaw innowacyjnych sposobów na zwiększenie umiejętności.

Co więcej, rozgrywka nie jest czasochłonna i pozwala nam na szybką grę. Najlepszą częścią jest to, że gra nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Peak

Ten zestaw gier został zaprojektowany w taki sposób, aby nasz umysł był aktywny dzięki grom mózgowym i łamigłówkom. Peak poprawi naszą pamięć, umiejętności językowe i krytyczne myślenie. W zestawie znajduje się ponad 45 gier, w które możemy grać do woli. Rozgrywka pozwala nam na rywalizację z innymi graczami w Internecie.

Decydując się na Peak, otrzymamy 30 mini-gier, które będą naszym niestygnącym źródłem gorącej rozgrywki. Plusem jest także opcja do rozgrywki offline, więc pogramy nawet bez dostępu do sieci. Natomiast minusem jest to, że jeśli chcemy zaktualizować grę do wersji Pro i włączyć wiele dodatkowych funkcji, najpierw będziemy musieli dokonać niewielkiej opłaty subskrypcyjnej.

Aplikacje wzmacniające mózg

Każda osoba ma inny zestaw umiejętności, jakich nabywa w życiu. Poniższe aplikacje pomogą nam poprawić umiejętności mówienia, szybkość przetwarzania, pamięć i umiejętności matematyczne.

Znalezienie aplikacji, która poprawia kreatywność i nie powoduje utraty komórek mózgowych, nie jest łatwym zadaniem do wykonania. Dlatego poniżej przygotowaliśmy aplikacje, które pomogą Wam skoncentrować się w pracy lub w szkole. A przy okazji zwiększą też Waszą pewność siebie.

Elevate

Aplikację Elevate można pobrać i zainstalować bezpłatnie. Skupia w sobie ponad 40 gier i działa w oparciu o umiejętności matematyczne, pisania, czytania i słuchania. Ponadto, wzbogaca zasób słownictwa i gramatykę, a do tego ułatwia czytanie ze zrozumieniem. Ażeby pomóc w ćwiczeniach, Elevate korzysta z technologii AI. Ilość czasu, jaką spędzamy przy aplikacji, a także cele, jakie sobie wyznaczymy, określą, jaki poziom trudności będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Aplikację można pobrać za darmo. Jednak, jeśli będziemy chcieli zaktualizować ją do pełnej wersji, będziemy musieli wykupić subskrypcję.

Duo lingo

Aplikacja ta jest bardzo popularna wśród osób, które uwielbiają uczyć się nowego języka. Można ją pobrać za darmo. Dzięki „Duo lingo” możemy być pewni, że nauka języka będzie prosta i przyjemna. Aplikacja pomoże nam w czytaniu, pisaniu i mówieniu, używając wybranego przez nas języka obcego.

Oprogramowanie zawiera 32 różne języki w formie gier i quizów. Z kolei najlepszą cechą „Duo lingo” jest fakt, że rozgrywka wznawia się bezpośrednio od miejsca, w którym przerwaliśmy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Tak więc, jeśli chcecie nauczyć się nowego języka już dziś, macie już teraz do tego idealne narzędzie.

Chcesz się dowiedzieć, jakie aplikacje dominowały na rynku w 2021 roku? Odwiedź www.informacjeonline.pl.