5 najczęściej grywanych gier w 2021

5 najczęściej grywanych gier w 2021

Oto złotka piątka gier wideo, które w 2021 roku oblegane są przez fanów tej rozrywki na całym świecie.

Counter-Strike: GO – 1,2 miliona graczy

„Counter-Strike: GO” to wspaniały FPS, który nie przestaje się nudzić. W kwietniu 2020 r. zanotował swoją najwyższą w historii liczbę graczy, przekraczającą 1,3 miliona. Jest to nie tylko bardzo popularna rozgrywka w bieżącym roku, ale również od ośmiu lat!

Silna obecność e-sportowa i siła tej franczyzy, która istnieje na rynku już od lat 90., utrzymała „CS: GO” na pozycji przed nowszymi wydaniami. Gra pozostaje szczególnie rozchwytywana w Europie. Natomiast kraje, takie jak Rosja, mają ogromny wkład w ogólną wielkość jej aktywnej społeczności.

Minecraft – 1,4 miliona graczy

„Minecraft” to moloch, który wciąż podbija świat online. Co prawda, w ciągu ostatnich czterech lat „Minecraft” zwiększył swoją bazę graczy tylko wykładniczo. Jednak w dalszym ciągu jest to masa gamerów, którzy nie mogą uciec od kwadratowego świata.

Przykładowo, w porównaniu do „DOTA 2”, „Minecraft” ma dziesięciokrotnie wyższą liczbę. A w tym roku nadal pozostaje jedną z najbardziej grywalnych gier na Internecie. I jak na tę chwilę nic nie wskazuje, że jego źródło popularności zaczyna się wyczerpywać.

Crossfire – 8 milionów graczy

Całkiem prawdopodobne, że wiele osób nie słyszało jeszcze o jednej z najczęściej granych gier wideo na świecie. „Crossfire” to klon „Counter-Strike”, który jest absolutną bestią w Korei i wszystko wskazuje na to, że za niedługo podbije również resztę świata.

Koreański deweloper Smilegate Entertainment zawarł niedawno umowę z Microsoftem, w ramach której nowa wersja gry o nazwie „Crossfire X” pojawi się na platformach Microsoftu. Analitycy ze Smilegate są dobrej myśli i uważają, że gra uzyska 8 milionów równoczesnych graczy.

League of Legends — 8 milionów graczy

„League of Legends” to jeden z największych behemotów dzisiejszej rzeczywistości wirtualnej. Według Riot Games prawie każdego dnia w „League of Legends” gra około 8 milionów graczy. Jest to ogromna liczba, która nie wydaje się zaliczać spadku.

Po raz kolejny silna scena e-sportowa pomogła „League of Legends” utrzymać społeczność, która regularnie pojawia się w grubych milionach, aby oglądać konkurencyjne turnieje online. Mistrzostwa Świata League of Legends 2019 pobiły równoczesne rekordy oglądalności Twitcha, gdy 1,7 miliona oglądało, jak FunPlus Phoenix miażdży G2 Esports.

Fortnite – 12,3 mln graczy

Niezależnie od tego, czy żywimy sympatię, czy nienawiść do „Fortnite”, musimy pokornie przyznać, że ta pozycja należy do grona najważniejszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

„Fortnite” jest stale ewoluującą jednostką, zmieniającą się pod kątem różnych funkcji i trików w miarę pojawiania się nowych trendów. Zasadniczo, co miesiąc oferuje nową rozgrywkę. A do tego wspierana jest przez wielu celebrytów i artystów muzycznych, cały czas wyznaczając trendy w świecie gamingu.

Warto dodać, że podczas Astronomical Concert 2020 „Fortnite” wdrapał się na szczyt 12,3 miliona równoczesnych graczy, w momencie, gdy miłośnicy tej znakomitej rozgrywki gromadzili się, aby obejrzeć debiut Travisa Scotta z nowym singlem.

Miłośników gier wideo zapraszamy też na stronę www.gaming-site.pl. Znajdują się tutaj wiadomości o nadchodzących premierach, najlepsze gry na konsole, nowoczesne rozwiązania dla graczy i wiele innych.