Godne polecenia gry na Xbox One

Godne polecenia gry na Xbox One

Na zapalonych graczy i miłośników Xbox One czekają kultowe gry, atrakcyjne nowości. Zacierać ręce mogą też fani wyścigów samochodowych i Hogwartu – warto wspomnieć o głośnych zapowiedziach.

Piłkarskie emocje

Zanim rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze, warto sięgnąć po grę FIFA 22, która pozwoli przeżyć nam sportowe emocje w zaciszu własnego domu. Podczas premiery każdej edycji mówi się, że rozgrywka nie była jeszcze tak olśniewająca i w przypadku kolejnych wydań jest to prawda. Edycja 2022 wykorzystuje przełomową technologię HyperMotion, która pozwala na przeżycie ultrarealistycznych meczy i treningów. W grze przebudowano także mechanikę rozgrywki – teraz zachowania bramkarzy są bardziej przewidywalne, co sprawia, że gracz może z większym zaufaniem podchodzić do ostatniej linii obrony na boisku. Na nowo opracowano też fizykę piłki, dzięki czemu jej zachowanie zmienia się po każdym podaniu i strzale. W edycji 2022 wraca także VOLTA FOOTBALL. W tym trybie można grać na małych, ulicznych boiskach całego świata. Ponad 17 tysięcy piłkarzy z przeszło 700 zespołów, ponad 90 stadionów i 30 lig – jest w czym wybierać.

Powrót do Hogwartu

Jedną z najbardziej elektryzujących zapowiedzi jest zwiastun gry Hogwart Legacy. Premiera była już kilkakrotnie przekładana, wygląda jednak na to, że w lutym przyszłego roku gra zadebiutuje na sklepowych półkach. Całość akcji ma toczyć się w otwartym świecie osadzonym w uniwersum Harry’ego Pottera, ale znacznie wcześniej niż akcja książkowego cyklu, bo w XIX wieku. Gracz będzie mógł odkrywać fantastyczne zwierzęta, modyfikować wygląd bohatera, warzyć eliksiry, rzucać zaklęcia, słowem – w wirtualnym świecie zostać uczniem Hogwartu. Fabuła ma skupiać się wokół antycznego sekretu, który może podzielić i skonfliktować świat czarodziejów.

Obecnie gra dostępna jest w przedsprzedaży, z zastrzeżeniem, iż zmianie może ulec termin premiery. Pojawiło się kilka wersji, na przykład deluxe z czarnomagicznym zestawem oraz 72-godzinnym wcześniejszym dostępem do gry.

Weź udział w rewolucji

Kultowy status zyskała już kolejna odsłona serii Far Cry. Far Cry 6 Xbox One toczy się na Yarze, tropikalnej wyspie, która mogłaby być rajem na ziemi, gdyby nie bieda i podziały społeczne. Partyzanci próbują obalić bezwzględnego dyktatora Antóna Castillo, który twardą ręką trzyma cały kraj.

Gracz wcielający się w Dani Rojas bierze udział w rewolucji, potyczkach partyzanckich. Pierwszy raz w serii odwiedzić można stolicę – Esperanzę. W trybie rozgrywki wdawać można się w walki uliczne z armią dyktatora, albo prowadzić cichą partyzantkę. Do dyspozycji gracza jest cały arsenał broni, ale też zwierzęcy towarzysze, na przykład jamnik Chorizo, którego potencjału nie można nie doceniać.

Fantastyczna grafika i rozbudowany scenariusz gry sprawiają, że rozgrywka pochłania bez reszty na długie godziny.

Zostań mistrzem wyścigów

Jedną z tych gier, na które gracze czekają najbardziej jest Forza Horizon 6. Data premiery wciąż nie jest znana, a szczegóły dotyczące lokalizacji rozgrywki czy wymagań sprzętowych nadal owiane są tajemnicą.

W międzyczasie, warto sięgnąć po którąś ze starszych edycji. W Forza Horizon 5 gracz bierze udział w ekspedycjach przez niesamowite krajobrazy otwartego świata Meksyku, realizując kolejne misje. Pustynie, bujne dżungle, dziewicze plaże – to wszystko czeka na graczy. Do zrealizowania są setki misji, które sprawiają, że grę można odkrywać wciąż na nowo i przejść na różne sposoby. Dzięki zestawowi narzędzi EventLab gracz ma dostęp do niestandardowych wyścigów, wyzwań i akrobacji. W grze jest też możliwość nowego projektowania samochodów, pozwalającego na całkowitą customizację pojazdów.