WitcherCon globalne święto dla fanów Wiedźmina

WitcherCon globalne święto dla fanów Wiedźmina

Jeśli jeszcze nie czytaliście serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, natychmiast musicie naprawić swój błąd! Znakomicie napisane przygody tytułowego Wiedźmina, czyli człowieka, który zawodowo polował na potwory, stały się światowym hitem. Osoby, które nie przepadają za czytaniem, znają Wiedźmina z genialnej gry przygodowej, a także z nowego serialu Netflixa. WitcherCon to specjalne wydarzenie zorganizowane dla fanów bohatera na całym świecie.

WitcherCon 2021

Jak przystało na genialną serię o Wiedźminie, również WitcherCon — oficjalne święto serii — także mocno działa na wyobraźnię. Jak mówią organizatorzy wydarzenia, jest to święto wszystkiego, co wiedźmińskie. Event zrzesza fanów Wiedźmina z całego świata, zachęcając do udziału we wspólnych streamach na Twitchu, czy do obserwowania transmisji na YouTube, czy na Netflixie.

Transmisje WitcherCon co prawda już się odbyły (9 i 10 lipca), ale prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na podobne wydarzenia w przyszłości.

Kulisy powstawania serialu i inne smaczki związane z sagą o Wiedźminie

Mimo że organizatorzy zastrzegli, że podczas WitcherConu nie zostanie ogłoszona informacja o pracy nad nową serią Wiedźmina, to podczas eventu i tak dużo się działo. Fani serii mogli poznać wiele szczegółów dotyczących powstawania serialu i gier, a udział w wydarzeniu wzięli również aktorzy.

Oglądacze transmisji dowiedzieli się także nieco więcej o powstającej serii The Witcher: Nightmare of the Wolf. To animowany film 2D, który jest najnowszą produkcją Netflixa. Animowana historia to spin-off netflixowskiego serialu o Wiedźminie. Premiera filmu jest przewidywana na końcówkę sierpnia roku 2021.

Niektóre transmisje na żywo prowadzono w czasie, kiedy w Polsce była noc. Na szczęście śpiochy nie muszą się niczym martwić, ponieważ zapisy z transmisji wciąż są dostępne do oglądania. Wygląda na to, że WitcherCon było udanym wydarzeniem, które prawdopodobnie jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie sagą o Wiedźminie. A Wy co sądzicie o przygodach Geralta z Rivii i jak oceniacie wirtualne spotkania w ramach WitcherConu?