Na czym zarabiają gwiazdy TikToka?

Na czym zarabiają gwiazdy TikToka?

Starsi czytelnicy mogą nie wiedzieć, czym jest platforma TikTok, ale z pewnością słyszeli o ultrabogatych osobach, które zasłynęły, nagrywając krótkie filmiki dostępne w sieci. O co chodzi i na czym gwiazdy popularnej wśród dzieci platformy tak bardzo się bogacą?

Czym jest TikTok

Rozkwit social media zupełnie zmienił oblicze internetu. Wiele mówi się o negatywnych smutkach prezentowania nierealnej strony życia oraz kręcenia szkodliwych wyzwań dla wyświetleń. Bo wyświetlenia to pieniądze. Dzisiaj nie będziemy skupiać się na negatywnej stronie takich platform jak Instagram, czy YouTube, ale o grubych pieniądzach i sławie spowodowanej aktywnością na… TikToku.

TikTok dawniej nazywano Musically. Już w roku 2017, kiedy aplikacja ujrzała światło dzienne, mówiło się o jej szkodliwości. Jedna osoba nagrywa głupi filmik, a dzieci z całego świata to naśladują. Ale nie o głupotach miało być, a o zarobkach. Zmierzamy do tego, że gigantyczna popularność TikToka to potencjał dla marketingu. Bystre firmy postanowiły wykorzystać gwiazdy TikToka do reklamy ich produktów. Oczywiście za opłatą.

Zarobki gwiazd TikToka

Aplikacja mobilna TikTok dla wielu osób okazała się przepustką do świata sławy i pieniędzy. Co najzabawniejsze, takie osoby nie musiały wykazać się ani talentem, ani rozumem. I tak, uroda także nie była konieczna. Trudno przewidzieć, co stanie się hitem w internecie, ale kiedy już się stanie, jest podstawą sukcesu co najmniej kilku osób.

Gwiazdy TikToka, podobnie jak gwiazdy Instagrama i YouTube zarabiają krocie na reklamach. Współprace z dziesiątkami firm, często bez jakiegokolwiek zastanowienia, skutkują pełnym kontem. Największa dotychczasowa gwiazda platformy TikTok, która zdecydowała podzielić się w wywiadzie informacjami o swoich zarobkach, zadeklarowała przychód na poziomie kilku tysiącom dolarów za 1 kilkunastosekundowy filmik. Nic dziwnego zatem, że młodziutkie osoby szybko zdobywające popularność na TikToku po kilku miesiącach są w stanie kupić sobie luksusową willę i prowadzić życie na tak wysokim poziomie, jak ciężko pracujący i doświadczeni biznesmeni.

Też chcecie mieć takie życie? Pobierzcie aplikację i sami spróbujcie swoich sił. A nuż widelec Wam się uda!