Instagram wprowadza nową funkcję, aby odciągnąć nastolatków od szkodliwych treści

Instagram wprowadza nową funkcję, aby odciągnąć nastolatków od szkodliwych treści

Instagram, którego właścicielem jest Meta, oświadczył, że ​​nastoletni użytkownicy tej platformy zaczną dostrzegać opcje, które zachęcą ich do przejścia na inny temat, jeśli będą wielokrotnie przeglądać ten sam rodzaj treści w Eksplore.

Metoda ta ma na celu zachęcenie nastolatków do odkrywania czegoś nowego. A przy okazji wyklucza pewne tematy, które mogą być związane z porównywaniem wyglądu.

Instagram zdecydował się na tę nową funkcję, ponieważ badania sugerują, że ponaglenia mogą skutecznie pomagać ludziom, a zwłaszcza nastolatkom, aby mogli być bardziej świadomi tego, w jaki sposób korzystają z mediów społecznościowych w danej chwili.

Podczas zewnętrznej analizy tej funkcji prawie 60 procent respondentów potwierdziło, że poprawia ona jakość korzystania z mediów społecznościowych, pomagając im bardziej zwracać uwagę na czas spędzony na platformie.

Jak poinformował Instagram, w trakcie badań – podczas tygodniowego okresu testowego – 20 procent nastolatków, którzy mieli do czynienia z nową funkcją, przeszło na inny temat. Firma wspomniała również, że rozszerza funkcje nadzoru rodzicielskiego na Instagramie.

Rozszerzone funkcje nadzoru rodzicielskiego na Instagramie

Na Instagramie rodzice i opiekunowie mogą teraz wysyłać swoim nastolatkom zaproszenia do uruchamiania narzędzi nadzoru. Początkowo zaproszenia mogły wysyłać tylko nastolatki. Teraz rodzice mogą nawet ustawić konkretne godziny w ciągu dnia lub tygodnia, kiedy chcą ograniczyć korzystanie z Instagrama dla nastolatków.

Od tego miesiąca narzędzia te zaczną być udostępniane w takich krajach jak Wielka Brytania, Japonia, Australia, Irlandia, Kanada, Francja i Niemcy. Natomiast do końca roku powinny być już dostępne na całym świecie.

Zanim jednak zaczniesz swoją przygodę na Instagramie, warto najpierw zadbać o atrakcyjny profil. Zobacz, jak możesz stworzyć znakomite konto na IG, klikając https://www.recenzje.net.pl/jak-zbudowac-mocne-konto-na-instagramie/.