Top 5 najczęściej sprzedawanych konsol wszech czasów

Top 5 najczęściej sprzedawanych konsol wszech czasów

Bez zbędnych ceregieli, oto pięć najlepiej sprzedających się konsol do gier wideo w historii:

PlayStation — 102 miliony sprzedanych egzemplarzy

Wydana w 1994 roku w Japonii konsola PlayStation była pierwszą konsolą Sony. Konkurując bezpośrednio z Sega Saturn, PlayStation nie tylko przewyższyło swojego rywala, ale także większość innych konsol. W swoim życiu PlayStation sprzedało 102 miliony sztuk i wprowadziło Sony jako legalną nazwę w branży gier wideo.

Dużą częścią sukcesu Sony były imponujące gry i franczyzy. Na PlayStation swój debiut miały takie gry jak Crash Bandicoot, Spyro i Gran Turismo, podobnie jak franczyzy, takie jak Metal Gear Solid, Final Fantasy i Tekken.

PlayStation 4 — 115 milionów sprzedanych egzemplarzy

Najnowsza konsola na liście, PS4, przewyższyła swojego poprzednika, PS3, o około 30 milionów sztuk. I sprzedała o ponad 70 milionów sztuk więcej od swojego bezpośredniego konkurenta, Xbox One.

PS4 zadebiutowało wieloma nowymi funkcjami, w tym kontrolerem DualShock 4 z wbudowanym touchpadem. Ponadto, oferowała też zintegrowanie sterowania ruchem w grach. Natomiast gry jak Until Dawn zawierały obie z tych funkcji.

Niektóre z najpopularniejszych gier na PS4 były częścią długoletnich serii PlayStation. Tytuły jak God of War, Uncharted i Gran Turismo po raz kolejny wywołały falę emocji swoją rozgrywką. Inne wyróżniające się pozycje to Marvel’s Spider-Man i The Last of Us Part 2.

Możesz też zapoznać się z tym, jak wybrać najlepszą konsolę.

Nintendo Game Boy/Game Boy Color – 118 milionów sprzedanych egzemplarzy

Game Boy to drugi skok Nintendo w kierunku przenośnych konsol, który został wydany w 1989 roku, a więc 9 lat po pierwszej przenośnej konsoli Nintendo, Game and Watch.

Game Boy stał się ogromnym hitem, sprzedając ponad 118 milionów sztuk. Był też przodkiem pozostałych przenośnych konsol Nintendo, w tym Game Boy Advance, DS i 3DS.

Game Boy miał niesamowitą gamę gier, które są cenione do dziś. Super Mario Land, Pokemon Red and Blue, Kirby’s Dream Land i The Legend of Zelda – są to niesamowite franczyzy, jakie pojawiły się na Game Boy’a.

Nintendo DS – 154 miliony sprzedanych egzemplarzy

Nintendo DS było następcą Game Boy Advance. Konsolę wyposażono w dwa ekrany, w tym jeden dotykowy. Oryginalny DS był również wstecznie kompatybilny z grami Game Boy Advance.

W ciągu 9 lat gra miała dziesiątki świetnych gier, w tym kilka gier Mario, takich jak Mario Kart, Mario Party, Mario i Luigi oraz New Super Mario Bros. Wszystkie były niesamowicie popularne.

Musimy też wspomnieć o grach, takich jak The Legend of Zelda: Phantom Hourglass oraz Pokemon Diamond and Pearl. Faktem jest, że Nintendo DS pozostaje najczęściej sprzedawaną konsolą wszech czasów dla Nintendo.

PlayStation 2 – sprzedano 155 milionów egzemplarzy

Wyprzedzając konsolę Nintendo DS o milion jednostek, PlayStation 2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Jeśli Sony cieszyło się ze sprzedaży pierwszego PlayStation, sprzedażą PlayStation 2 było po prostu wniebowzięte. Sprzedając 155 milionów sztuk, PS2 znacznie przewyższyło wszystkie inne konsole domowe.

Z kolei najlepiej sprzedającą się serią PS2 była Grand Theft Auto. Natomiast najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów było GTA San Andreas z ponad 17 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Niedaleko plasują się także tytuły jak Gran Turismo 3 i 4 z odpowiednio 15 i 12 milionami sztuk. PS2 to najlepiej sprzedająca się konsola na świecie.