Ekskluzywne tytuły na konsolę Playstation 5 – mamy kilka nowych informacji

Ekskluzywne tytuły na konsolę Playstation 5 – mamy kilka nowych informacji

W ostatnich tygodniach pojawiły się przecieki, jakoby nowa konsola Sony miała zadebiutować nieco wcześniej, niż zakładano – zamiast bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, rzekomo pojawi się na rynku już w drugiej połowie listopada. Pytanie brzmi – co z grami ekskluzywnymi, które miały być gotowe na premierę konsoli?

Co wiemy o premierach tytułów startowych na Playstation 5

Póki co jedyną pewną informacją, jeśli chodzi o exclusivy od Sony jest to, że Ratchet & Clank: Rift Apart na pewno pojawi się w sklepach na premierę konsoli. Ratchet & Clank jest to seria kolorowych, trójwymiarowych platformówek wypełnionych humorem i wartką akcją. Pierwsza część serii została wydana w 2002 roku na konsolę Playstation 2 i od tego czasu co kilka lat na rynku ukazuje się nowa część. Warto dodać, że za główną serię od początku odpowiada jedno studio – Insomniac Games, które już od prawie 20 lat rozwija markę)

Biorąc pod uwagę to, kto jest developerem serii gier Ratchet & Clank można nieśmiało założyć, że na premierę konsoli ukaże się również drugie dzieło Insomniac Games: Marvel’s Spider Man: Miles Morales. Jest to drugie podejście studia do tematu przygód człowieka-pająka. Po niezwykłym sukcesie Marvel’s Spider Man, tytułu okrzykniętego jedną z najlepszych gier ze Spider Manem w roli głównej, developer otrzymał zielone światło do przygotowania kolejnej gry z serii.

Niestety, o wiele mniej wiadomo na temat premiery Gran Turismo 7. Choć twórcy – studio Polyphony Digital – zapytali ostatnio fanów w mediach społecznościowych, jaki samochód chcą zobaczyć na okładce (co sugeruje, że najważniejsze prace nad grą zostały już zakończone), Sony nabiera wody w usta za każdym razem, gdy temat GT7 zostaje poruszony w wywiadzie.

Więcej wiemy o remake’u Demon’s Souls. Gra uzyskała już kategorię wiekową na terenie Korei Południowej i Japonii, co najprawdopodobniej oznacza, że jest ona praktycznie gotowa do wydania. Plotki głoszą, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się ważnych informacji na temat produkcji.