Najlepsze filmy sci-fi na HBO Max

Najlepsze filmy sci-fi na HBO Max

HBO Max obfituje w różne filmy science fiction – od klasyków, takich jak Matrix i Blade Runner, po nowsze tytuły, takie jak Pacific Rim oraz niesamowity klejnot z Hiszpanii zwany Timecrimes. Oto pięć najlepszych filmów sci-fi na HBO Max.

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 dostarcza dwie i pół godziny atmosferycznego, wystawnego spektaklu, który toczy się w czasach bezlitosnych androidów. Film jest remakiem słynnego hitu z Harrisonem Fordem. I można śmiało powiedzieć, że jak na remake definitywnie staje na wysokości zadania, utrzymując wysoki poziom swojego starszego krewniaka.

Oblivion

Oblivion to produkcja, która jest książkową definicją filmów science-fiction. Z Tomem Cruisem w roli głównej fabuła ukazuje walkę gatunku ludzkiego z żądnymi krwi kosmitami, jednocześnie oddając hołd filmom science fiction z lat 70. Można by rzec, że Oblivion to list miłosny w formie przyzwoitej przygodówki science-fiction.

The Day After Tomorrow

Roland Emmerich, „mistrz hollywoodzkiej katastrofy”, przedstawia swoim fanom kawał znakomitej produkcji pt. „Pojutrze”. Jest to świetny popcorniak, który znajduje się w grupie najlepszych filmów katastroficznych. Co więcej, warto dodać, że ostatnio spod ręki Emmericha wyszedł także film Moonfall, gdzie księżyc wypada ze swojej orbity, wchodząc na kurs kolizyjny z Ziemią.

Pacific Rim

Co prawda kontynuacja oryginału nie osiągnęła tych samych wyżyn, ale pierwsza część jest jak najbardziej godna polecenia – szczególnie dla osób, które uwielbiają oglądać legendarną demolkę w wykonaniu kolosalnych potworów i mega-robotów. Pacific Rim został wyreżyserowany przez Guillermo Del Toro, więc można spodziewać się silnego artyzmu wizualnego i iście potwornego chaosu.

Dune

HBO Max wraca do hitu sci-fi Denisa Villeneuve’a z 1984 roku. Epopeja oparta na powieści Franka Herberta zdobyła ostatnio wiele Oscarów, w tym za najlepszą muzykę oryginalną i zdjęcia. Film pozwala nam zapoznać się z bogatą historią rodziny Atrydów, która toczy wojnę na śmiertelnie niebezpiecznej planecie Arrakis. Przepyszna rozrywka dla miłośników sci-fi.

A jeżeli nie wiesz, jaką platformę streamingową wybrać, kliknij tutaj.