TikTok informuje, że z jego aplikacji korzysta miliard osób każdego miesiąca

TikTok informuje, że z jego aplikacji korzysta miliard osób każdego miesiąca

TikTok osiągnął nowy kamień milowy, jakim jest sukces związany z ponad miliardem aktywnych użytkowników z całego świata, którzy co miesiąc korzystają z aplikacji. Ta powszechnie znana aplikacja społecznościowa udostępniła tę wiadomość w poniedziałkowym poście na swoim oficjalnym blogu.

I chociaż TikTok wciąż ma przed sobą długą drogę, zanim uda mu się dogonić Facebooka pod względem liczby użytkowników, ta przestrzeń krótkich filmików wideo stanowi zaciętą konkurencję, zyskując swoją popularność w zawrotnym tempie. Aplikacja już od początku istnienia cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jednak w ostatnich dwóch latach jej tempo rozwoju przybrało zupełnie inne oblicze.

Blog TikToka podaje, że ponad miliard osób na całym świecie co miesiąc loguje się na platformie, aby się dobrze bawić, uczyć, śmiać i nieustannie odkrywać coś nowego. Przedstawiciele TikToka twierdzą, że twórcy aplikacji są bardzo zaszczyceni tak olbrzymią frekwencją i niezmiernie się cieszą, że ich platforma może być domem dla tak bardzo zróżnicowanej społeczności, która składa się z rodzin, małych i większych firm, a przede wszystkim kreatywnych twórców.

TikTok najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych

Od zeszłego lata TikTok miał ponad 689 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego ponad 100 milionów w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja odnotowała gwałtowny wzrost popularności w związku z obostrzeniami COVID-19. Tym sposobem przekroczyła globalny poziom 2 miliardów pobrań już na samym początku pandemii. W związku z tym w lipcu br. TikTok udostępnił wszystkim możliwość tworzenia dłuższych, 3-minutowych filmów.

Dla porównania, Facebook w lipcu poinformował, że jego aplikacja skupia w sobie 3,5 miliarda użytkowników każdego miesiąca. Co więcej, w lipcu swój limit czasowy dla klipów wydłużył również Instagram, wykorzystując do tego swojego konkurenta – Reels. Dzięki temu wrzucane filmy mogą mieć maksymalnie nie 30, a 60 sekund.