Jak stworzyć postać w Dynasty Warriors 9 Empires

Jak stworzyć postać w Dynasty Warriors 9 Empires

Dynasty Warriors 9 Empires ma wszystko to, co gracze kochają w rozgrywce musou. A do tego dorzuca jeszcze strategię bitewną i intrygi polityczne. Szturm na zamek daje szanse zwycięstwa 1:1000. Jednak, jeśli zamierzamy podbić mapę i przejąć kontrolę nad starożytnymi Chinami, musimy wykazać się solidną taktyką na polu bitwy.

Dynasty Warriors 9 Empires jest bardzo dobrze dopracowaną pozycją, gdzie wszystko pięknie się uzupełnia. Włożono tutaj sporo pracy w umiejętności oficerów, zawieranie sojuszy i knucie zdrad, dzięki czemu gra jest bardzo magiczna. W rzeczywistości Dynasty Warriors 9 Empires oferuje tryb edycji oficera, w którym gracze na całym świecie mogą tworzyć kolejnych generałów na polu bitwy.

A z racji tego, że gra dostępna jest dzisiaj na konsole Xbox, postanowiliśmy przedstawić niektóre opcje tworzenia wspaniałego władcy tej pogrążonej w bitwach krainy.

Edytor postaci – podstawy

W edytorze znajdują się tysiące kombinacji pozwalających na tworzenie dowolnych postaci, od znanych legend historycznych po celebrytów, a nawet samego siebie. Można wybierać spośród zbroi, fryzur, makijażu, tatuaży, okularów, czapek i wielu innych. Można nawet nakładać na twarz warstwy – zbroja, makijaż i tatuaże. Jest też opcja wyboru jednostki wojskowej i typu oficera, jakim chcemy grać. Możemy być postacią pozytywną lub negatywną.

Edycja twarzy

A więc, jakiego rodzaju postać jest potrzebna, aby podbić Chiny? Kombinacje na samej twarzy wydają się prawie nieskończone, ponieważ można regulować i edytować głębokość czoła, wysokość kości policzkowych, a także kształt szczęki i podbródka. Istnieje również skala starzenia, która pomaga uchwycić młodzieńczy entuzjazm młodego oficera lub bardziej siwiejący wygląd weterana.

W przypadku twarzy postaci możemy rozsunąć brwi, a także zmienić ich kolor, gęstość i grubość. Rzęsy, nos, usta i uszy również można poddać prostej edycji. A jeśli jesteśmy kreatywni, mamy też bardziej rozrywkowe opcje do wyboru – możemy dodać tatuaże na twarz i makijaż. Dzięki temu nasza postać będzie miała więcej charakteru. Rodzajów tatuaży i makijażu jest sporo. Oferują ozdoby w kształcie m.in. serc, smoków i rozmaitych wzorów.

Modyfikatory twarzy i akcesoria

Następnym krokiem są akcesoria na twarz, gdzie możemy dodać opaskę na oko lub okulary, a nawet bandanę zakrywającą część twarzy. Dorzućmy jeszcze akcesoria do nakrycia głowy, takie jak wianki i czapki, a także błyszczące kolczyki na uszy, i możemy już przejść do modyfikatorów brody i twarzy. Tutaj dostępne są cienie do powiek, róże i farby do twarzy.

Edycja sylwetki, stroje i zbroja

A teraz nadszedł czas, aby przejść do sylwetki oficera. Należy sobie odpowiedzieć na pytania, jak ma być wysoki i jak ciężki, a także jak dużą ma mieć głowę. Możemy dodać też kostiumy o różnych kolorach i wzorach, żeby bardziej podkręcić standardowy ekwipunek naszego wojownika. Albo ubrać go w sportową marynarkę i krawat.

Na wierzch stroju warto nałożyć zbroję warstwową, którą można też zdjąć podczas spokojnego eksplorowania terenu. Do wyboru są hełmy, kirysy, naramienniki i ochraniacze na nogi. A jeśli chcemy utrzymać naszego oficera w cieple podczas zimowych batalii, można go ubrać w cieplejszą odzież.

Bronie i umiejętności

Po dopasowaniu zbroi nadchodzi pora na wybór broni i umiejętności. A jest w czym wybierać. Jest tutaj Splay-blade i Double Pike, a także całe mnóstwo umiejętności, które sprawią, że nasza postać będzie silna, szybka, nastawiona na atak albo na defensywę. Typy oficerów: tradycyjny, potężny, szarmancki, szlachetny, złoczyńca, mędrzec i strateg.

Na koniec wybieramy jednostkę wojskową: piechotę, kawalerię albo łuczników. Po zakończeniu nasza postać otrzyma oceny we wszystkich kategoriach – od zdrowia i ataku po obronę, szybkość i strzelanie z łuku.

Pozostało już tylko wrzucić naszego nowego oficera na pole bitwy i sprawdzić, jak sobie poradzi.

Najlepsze jest to, że dziedzictwo naszego oficera wcale nie kończy się na powyższych kwestiach. W trakcie gry nasi oficerowie mogą nawet wziąć ślub i założyć rodzinę z dziećmi. Tym sposobem możemy przejść grę po raz drugi, grając potomkiem naszego bohatera.

Sprawdź też pięć najlepszych gier ubiegłego roku.