Własny komputer do nauki

Własny komputer do nauki

Po o wiele dłuższych niż zazwyczaj wakacjach dzieci i młodzież wraca do szkoły. W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie naukę bez dostępu do internetu i zawartej w nich wiedzy. Co za tym idzie nasze dziecko potrzebować będzie komfortowego do niego dostępu. Podpowiadamy, jak wybrać komputer dla dziecka wracającego do szkoły.

Jak najtańszym kosztem stworzyć własny komputer do nauki?

Odpowiedni do nauki komputer nie musi posiadać wielkich zasobów pamięci czy najnowszego modelu procesora – w końcu nie jest to sprzęt do gier. Nie oznacza to jednak, że kupując używany, kilkuletni sprzęt w pełni zaspokoimy potrzeby naszej pociechy. Nawet proste programy biurowe „ewoluują” i każda kolejna ich wersja cechuje się wyższymi od poprzednich wymaganiami. Aby dziecko mogło skutecznie uczyć się za pomocą komputera, powinien on spełniać kilka podstawowych wymagań.

Przede wszystkim, powinien on posiadać dość dobrej jakości procesor. Najlepiej zainwestować w model z serii Intel Core i3. W dzisiejszych czasach są one stosunkowo niedrogie, a powinny poradzić sobie z udźwignięciem programów do nauki. Pojemność dysku twardego niekoniecznie musi być duża, aczkolwiek 256 GB to absolutne minimum. Jeśli komputer ma służyć tylko i wyłącznie do edukacji, możemy zdecydować się na wariant HDD. Dyski SSD są o wiele szybsze, ale również znacznie droższe. Systemem operacyjnym powinien być przynajmniej Windows 8, gdyż wsparcie do wcześniejszych wersji zostało zakończone. Alternatywą może być jedna z dystrybucji linuxa.

Oczywiście, najprostszym sposobem na pozyskanie komputera do nauki jest zakupienie odpowiedniego zestawu. Gorąco nalegamy, by na składanie komputera dla dziecka zabierały się jedynie osoby, które mają w podobnych tematach doświadczenie. Sprzęt komputerowy bowiem stosunkowo łatwo uszkodzić.

Dlaczego laptop może być lepszą opcją?

Przede wszystkim – jest to sprzęt przenośny, który dziecko może w razie potrzeby wziąć ze sobą do szkoły. Znacznie ułatwi mu to wygłoszenie referatu, czy prezentacji. Oprócz tego, pamiętać musimy, że zakupienie komputera stacjonarnego wiąże się z dodatkowymi kosztami. Będziemy przecież musieli kupić także głośniki, ekran…

Laptop lepiej sprawdzi się także w przypadku konieczności powrotu do zajęć prowadzonych przez internet. Zdecydowana większość modeli posiada bowiem wbudowaną kamerkę i mikrofon, dzięki którym uczeń komunikować się będzie mógł z rówieśnikami i nauczycielami. Są to kolejne elementy zestawu, jakie w przypadku komputera stacjonarnego będziemy musieli dokupić za własne pieniądze.