Tryb znikania w ustawieniach prywatności dla WhatsApp na Androida

Tryb znikania w ustawieniach prywatności dla WhatsApp na Androida

WhatsApp na Androida ma wkrótce otrzymać oczekiwany tryb znikania w swoich ustawieniach prywatności. Umożliwi to użytkownikom konwersję wszystkich przyszłych tekstów na czat efemeryczny. Funkcja została ujawniona w czerwcu na czacie WhatsApp przez szefa WhatsApp Willa Cathcarta i współzałożyciela Facebooka Marka Zuckerberga.

Wygląda na to, że opcja będzie dostępna w formie rozszerzenia istniejącej już funkcji znikających wiadomości, która pozwala użytkownikom usuwać wiadomości w określonych czatach indywidualnych i grupowych po ustalonym okresie siedmiu dni.

W swoim raporcie beta tracker WhatsApp WABetaInfo donosi, że tryb znikania będzie dostępny jako nowe ustawienie prywatności dla beta testerów w aplikacji. Niektóre informacje o aktualizacji pojawiły się podobno w WhatsApp na Androida w wersji beta 2.21.18.7. Aczkolwiek jak na tę chwilę beta testerzy jeszcze nie mają dostępu do nowej funkcji na swoich urządzeniach.

WABetaInfo udostępnił również zrzut ekranu przedstawiający opcję trybu znikania w ramach ustawień prywatności. Mówi się, że jest ona obecnie w fazie rozwoju.

W czerwcu Will Cathcart i Mark Zuckerberg rzekomo ujawnili plany wprowadzenia trybu znikania na czacie z WABetaInfo. Tryb zasadniczo umożliwiłby istniejącą funkcję znikania wiadomości we wszystkich wątkach wiadomości w WhatsApp, aby miały charakter tymczasowy.

WABetaInfo sugeruje, że wszystkie osoby, z którymi rozmawia użytkownik WhatsApp, zostaną powiadomione o aktualizacji, jeżeli użytkownik włączy tryb znikania.

Poza testowaniem trybu znikania aplikacji WhatsApp pracuje też nad ulepszeniem dostępnej funkcji wiadomości efemerycznych poprzez wprowadzenie 24-godzinnych i 90-dniowych ram czasowych – oprócz domyślnego 7-dniowego okna, po którym wiadomości nie będą dłużej pokazywać się na czacie.

Ponadto, WhatsApp prawdopodobnie wprowadzi tryb znikania również dla użytkowników iPhone’ów. Jednakże w tym momencie nie są jeszcze znane oficjalne szczegóły związane z wdrożeniem funkcji na iPhone’y.

Oddzielnie WABetaInfo informuje, że WhatsApp przeprojektowuje kartę kontaktu / grupy na Androidzie, która pojawia się po dotknięciu zdjęcia profilowego kontaktu lub grupy z listy czatów. Karta będzie wyświetlać przycisk informacji obok nazwy kontaktu i nie będzie już pokazywać zdjęcia profilowego kontaktu lub grupy w domyślnym kształcie kwadratowym, jaką obecnie widzą użytkownicy.