Hity z lat 90-tych warte tysiące, a nawet miliony!

Hity z lat 90-tych warte tysiące, a nawet miliony!

Każdy z nas w końcu musiał pogodzić się z upływającym czasem i pożegnać swoje stare konsole, gry, czy karty Pokemon. Ilu z was wyrzuciło je na śmietnik? Cóż, jeżeli tak się stało, to dalsza lektura może być dla was bolesna. Gry, czy karty z dawnych czasów obecnie zyskują horrendalne kwoty na aukcjach lub u kolekcjonerów. Popyt na smaczki z tamtych lat jest spory. Chociaż większość osób wydała za nie grosze, dzisiaj może zarobić na nich krocie. Przykłady?

Gry warte tysiące

Gra Kid Icarus, gdy wchodziła na rynek w Stanach Zjednoczonych, kosztowała zaledwie kilkadziesiąt dolarów. Dokładnie tyle zapłacił za nią Scott Amos. Pewnego dnia usłyszał od swojej mamy, to co większość fanów gier i gadżetów popkulturowych, a mianowicie miał zrobić porządek ze swoimi „gratami”. Mamy jednak mają szósty zmysł, bo dzięki jej poleceniu Scott zarobił aż dziewięć tysięcy dolarów. Tyle bowiem była warta gra, gdy ten zaniósł ją do rzeczoznawcy. 

Innym równie dobrym przykładem na to, że warto chomikować pewne rzeczy jest Doom. Twórca gry John Romero postanowił zatrzymać drugą część gry, a następnie po latach wystawić ją na eBay. Pięć dysków gry sprzedało się za ponad trzy tysiące dolarów. 

Fabrycznie zapakowany  Super Mario Bros na NES- czy będzie powtórka zeszłego roku?

Niebawem w Dallas będzie miała miejsce niezwykła aukcja. Będzie można na niej kupić oryginalnie zapakowanego Super Mario Bros. na konsolę NES. W zeszłym roku podobnej klasy produkt (klasa 9,4 A+) został sprzedany za sto tysięcy dolarów. Na aukcji będzie też można wylicytować inny święty grall kolekcjonerów gier, a mianowicie Mike Tyson’s Punch Out!!!.   W tym przypadku szacuje się, że gra może zostać sprzedana nawet za czterdzieści pięć tysięcy dolarów.

Karty Pokemon warte tysiące

Ostatnio świat obiegła informacja, że pierwsza edycja kart Pokemon (103 sztuki) z 1999 roku została sprzedana, przez Goldin Auctions za aż sto siedem tysięcy dolarów. Z pewnością obecnie najsławniejszą osobą natomiast, która zainwestowała w karty Pokemon jest youtuber Logan Paul, jego live z otwierania wartościowego boxa obejrzały tysiące osób z całego świata. 

W domu aukcyjnym w Nowym Jorku natomiast sprzedano prawdziwego białego kruka kart Pokemon. Wyszło ich zaledwie trzydzieści dziewięć egzemplarzy, a mowa oczywiście o Pikachu Illustrator. Karty zostały sprzedawane wówczas za prawie dwieście tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że cena dotyczy jednej karty, łącznie kart przetrwało około dziesięciu sztuk na całym świecie.