Tegoroczne nowe modele LG OLED TV

Tegoroczne nowe modele LG OLED TV

W tym roku marka LG nie zwalnia. Niebawem na rynek wejdą nowe modele LG OLED TV. W sklepach pojawią się nie tylko flagowe modele telewizorów, ale i względnie tania linia A. Wiele czołowych marek prezentuje modele o nieco niższych parametrach dla swoich fanów, tak też postanowiła zrobić marka LG. Z kolei Klienci, którzy zdecydują się na wybór najdroższej wersji LG OLED TV dostaną w prezencie ultrabooka lub konsole do gier. 

Nowa matryca telewizorów

Nowe niebawem prezentowane modele będą wyposażone w nową matrycę. Sam producent określa ją nazwą OLED evo. Co to oznacza w praktyce? Ekran emituje różnorodne długości fali, przez co wyświetlane obrazy są jaśniejsze i ostrzejsze. Niezwykle poprawia to komfort oglądania filmów, niezależnie od pory dnia. Nie zapominajmy, że im jaśniejszy obraz, tym mniejsze zmęczenie wzroku i wyższa ostrość. Nie ma co ukrywać, ale jasność obrazu i odwzorowanie ruchu to największe problemy telewizorów OLED, choć i tak górują one nad innym ekranami. 

LG OLED TV z nowym procesorem

W najnowszych modelach znajdzie się procesor Alpha 9 czwartej generacji. Wyświetlacze mają zostać dostosowane do streamingu. W tym momencie wiele portali, jak np. Netflix czy HBO GO kompresuje pliki z serialami i filmami celem zmniejszenia ich wielkości. Niestety to w istotny sposób wpływa na późniejszą jakość dźwięku i obrazu. LG chce temu zaradzić. Ich najnowsze telewizory mają rekonstruować oglądane obrazy, tak aby nie pojawiały się w nich niepożądane artefakty, czy różnorodne przekłamania. 

Jakie modele zobaczymy w tym roku? 

Flagowym modelem LG OLED TV nadal pozostaje seria G, teraz będzie to G1, zastępujący model GX. Nowości, jakie tu znajdziemy to jaśniejszy ekran oraz panel OLED evo 4K. Jego najmniejsza dostępna wersja to 55-, a największa 77 cali. Kolejnym modelem jest C1, który zastępuje CX. Zamiast nowoczesnego ekranu, ten ma wbudowaną standardową matrycę, a jego największy rozmiar wynosi 85 cali. W ofercie pojawi się również model Z1 i B1. Każdy z wymienionych będzie wyposażony w cztery złącza HDMI 2.1, które są w pełni zgodne z nowymi konsolami do gier. Dla graczy pojawia się także nowość-funkcja Game Optimizer. 

Wcześniej wspomniano o tańszej wersji A LG OLED TV. Taka też będzie dostępna. Należy jednak pamiętać, że w tych modelach szukano oszczędności. Oferują one odświeżanie na poziomie 50/60 Hz, a nie jak w sztandarowych modelach 100/120 Hz, brakuje tam również złącza HDMI 2.1. Zastosowany procesor jest niższej generacji Alpha 7 Gen 4, który niezbyt dobrze sobie radzi z rekonstrukcją obrazów filmów i seriali.