Nintendo Switch Pro – wyciekły najnowsze informacje

Nintendo Switch Pro – wyciekły najnowsze informacje

Wyciekły najnowsze informacje dotyczące Nintendo Switch Pro, którego premiera ma się odbyć w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Urządzenie otrzyma większy ekran oraz dobrze poradzi sobie z wyświetlaniem treści 4K. Bez problemu odtworzy je po podłączeniu do telewizora. Ostatnie plotki potwierdzają, że twórcy nowej wersji konsoli proszą wydawców gier o przygotowanie dodatkowych wersji w rozdzielczości 4K, tak, aby posiadacze najnowszego Nintendo mieli do nich dostęp. 

Nie wiadomo jak Nintendo poradzi sobie z wyświetlaniem 4K

Obecne modele Nintendo Switch mają problemy z wyświetlaniem gier FHD na telewizorze, a co powiedzieć o rozdzielczości 4K. Tego można się spodziewać po większych konsolach, ale Nintendo do złudzenia przypomina zwykły tablet.  Na razie plotki pozostają plotkami, jednak są coraz częściej powtarzane. Możliwe, że twórcy Nintendo zaproponują swoim fanom dużo lepsze podzespoły, które poradzą sobie z tak wysoką jakością wyświetlania. Możliwe, że w przyszłej wersji zostaną zastosowane technologie optymalizujące lub stary, powszechnie wszystkim nam znany streaming. Czy doniesienia okażą się prawdą? Tego pewnie dowiemy się dopiero w grudniu. 

Powiększony ekran OLED

Za stworzenie nowego ekranu do Nintendo Switch Pro odpowie Samsung Display. Dziś już wiadomo, że wyświetlacz konsoli będzie największy z dotychczasowych – jego wielkość to 7-calowy OLED 720p. Ich masowa produkcja ma się rozpocząć już w czerwcu, a od lipca ma startuje montaż nowych konsol. W ekranie najnowszego Nintendo Switch zastosowano diody elektroluminescencyjne, które mają zmniejszyć zużywanie energii oraz zaoferować lepszy kontrast kolorów w porównaniu do starszych modeli. Fani trzymają kciuki za lepszy obraz, jakość wyświetlanych obrazów na telewizorach oraz możliwą maksymalną jasność panelu. Niestety starsze modele średnio zdają egzamin, jeśli chce się grać w gry na ekranie telewizora. Ekran często się pikseluje, kolory są przekłamane, krawędzie rozmazane lub postrzępione, dlatego 4K w przyszłej wersji Pro to dodatek, który umili życie każdego gracza.