Kina 4D – nowy wymiar rozrywki

Kina 4D – nowy wymiar rozrywki

Specjaliści od AV muszą unowocześniać rozwiązania na ekranie, aby stworzyć miejsce atrakcji, które przyciągnie klientów poszukujących wciągających wrażeń. Z tego powodu postanowiono wprowadzić systemy zapachowe AV i efekty 4D w niejednym kinie tradycyjnym. Taka opcja zapewnia wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia, które wzbogacają przekaz, rozszerzają dostarczanie treści i zapewniają rozrywkę publiczności. A do tego łączą obraz z efektami fizycznymi, takimi jak deszcz, wiatr, mgła i zapachy.

Zmiana sposobu, w jaki oglądamy

Tradycyjne atrakcje audiowizualne i kina przez lata musiały ewoluować w rodzajach dostarczanej rozrywki. Z racji tego, że usługi przesyłania strumieniowego wprowadzają do naszych domów treści dwuwymiarowe, kina unowocześniły swoje obiekty, stając się miejscami zaprojektowanymi w celu stworzenia bardziej niezwykłych wrażeń.

W ostatnich latach byliśmy świadkami renowacji sal kinowych z wprowadzeniem treści dostosowanych do efektów specjalnych. W wielu miejscach zainstalowano większe ekrany typu wrap-round w celu uzyskania lepszego efektu wizualnego. Ponadto, wprowadzono systemy zapachowe AV i efekty 4D, które są kultywowane, aby przyciągać widzów pragnących cieszyć się emocjami związanymi z „przeżywaniem”,  a nie tylko oglądaniem.

4D w innych centrach rozrywki

Główne atrakcje AV, często spotykane w muzeach, akwariach lub parkach rozrywki, zainwestowały w systemy zapachowe AV i efekty 4D, aby jeszcze bardziej promować swoje atrakcje. Dzięki temu goście zanurzają się w widokach, dźwiękach, wibracjach i zapachach, oglądając narrację informacyjną i edukacyjną na temat utrzymania i ochrony zwierząt oraz zasobów na naszej planecie.

Widzowie nie tylko oglądają film; uczestniczą w przygodzie z wibrującymi fotelami, gdy na ekranie przed nimi wybucha wulkan. Natomiast lekki podmuch wiatru muska ich twarze i rozchodzi się po całym ciele podczas oglądania wietrznej sceny. Z kolei, gdy ekran przesuwa się po morzach, pojawiają się morskie zapachy. A gdy obraz szybuje nad zielonymi polami uprawnymi, pojawia się przyjemny aromat świeżo skoszonej trawy. Zapachy emitowane przez systemy zapachowe dopełniają całościowe doznania wielozmysłowe.

Jak działają systemy zapachowe AV i efekty 4D

Systemy zapachowe i efekty 4D angażują zmysły, poprawiając jakość doznań audiowizualnych. Uczucie zanurzenia zaczyna się od tego, co słyszymy i widzimy. A kończy się doświadczeniem, które dotyka każdego zmysłu. Systemy zapachowe emitują strategiczne aromaty z sygnałów podczas pokazu. Zintegrowane z najpopularniejszymi systemami sterowania rozrywką, funkcje fizyczne dostarczane są z dużą precyzją.

Zmysłowe efekty atmosferyczne angażują całą percepcję i wpływają na perspektywę. Taki rodzaj rozrywki łączy elementy atmosferyczne i bodźce sensoryczne, które działają w tandemie. Te symulowane rzeczywistości tworzą niezapomniane, czterowymiarowe wrażenia wzbogacone szeroką gamą systemów zapachowych, dotykiem spritzerów i odczuciem efektów pogodowych.