Szykuje się aktualizacja najpopularniejszych map świata

Szykuje się aktualizacja najpopularniejszych map świata

Mimo, iż Google Maps od dawna nie jest już aplikacją przeznaczoną czysto do nawigacji, amerykański gigant nie przestaje jej rozwijać. Niedawno zapowiedział kolejne zmiany i nowe funkcje, mające na celu ułatwienie życia użytkownikom. Jakie nowości nas czekają tym razem?

Zmiana designu map

Jak dotąd na udostępnionych przez Google mapach satelitarnych rozróżnić mogliśmy przede wszystkim dwa kolory – biały, oznaczający tereny zamieszkane i zielony, oznaczający pola, lasy i tereny chronione. W najbliższym czasie sytuacja ma się jednak zmienić. Google planuje wprowadzenie nowej palety kolorów, aby na mapach łatwiej było zauważyć, przykładowo, zmianę pochylenia terenu.

Dokładniejsza informacja o zakładanym czasie dojazdu

Google pracuje aktualnie nad technologią, która pozwoli w sposób precyzyjniejszy wyznaczać przewidywany czas dojazdu użytkownika do swojego celu. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, gdzie informacja wyświetlana przez aplikację i rzeczywisty czas dojazdu różnią się czasem nawet o kilkadziesiąt minut. Świadomy tego koncern rozpoczął współpracę z siecią neuronową firmy DeepMind, która już przyniosła efekty. Zdaniem Google, czas dojazdu wyznaczany przez aplikację ma wkrótce być o około 50% dokładniejszy, niż obecnie.

Informacja o sygnalizacjach świetlnych

Z tej funkcji już teraz korzystać mogą niektórzy amerykańscy użytkownicy aplikacji. Założenie tego dodatku jest bardzo proste – aplikacja wyświetla bezpośrednio na mapie, w których miejscach znajdują się sygnalizacje świetlne. Pozwoli to użytkownikom, którzy nie chcą tracić czasu na stanie w korkach przy każdym skrzyżowaniu na dobranie alternatywnej, lepszej trasy do swojego celu, która pozwoli im zaoszczędzić nerwy i czas.