Szykuje się powrót Mass Effecta?

Szykuje się powrót Mass Effecta?

Mass Effect to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych trylogii gier RPG w ostatnich latach. Mamy zatem świetne wieści – jej odświeżona wersja już wkrótce trafi na najnowszą konsolę Microsoftu! To doskonała okazja, by odświeżyć sobie te produkcje – lub zagrać w nie po raz pierwszy, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Mass Effect…

Choć w czasach, kiedy kolejne odsłony serii pojawiały się na rynku Mass Effect był wyszydzany i krytykowany przez „hardkorowych” fanów gier fabularnych, od tamtego czasu wyrobił sobie wśród graczy konkretną markę. Chyba każdy, kto choć raz zagrał w przygody kapitana Sheparda przyzna, że jest to historia naprawdę wciągająca i niezwykła. Choć zakończenie serii dla wielu graczy okazało się być dość rozczarowujące, nie milkną opinie, że jest to jedna z najlepszych opowieści science fiction w historii.

W grze zachwycać można się jednak nie tylko cudowną fabułą i porywającym gameplayem. Twórcy przygotowali bowiem wspaniały, niemalże tętniący prawdziwym życiem (wszech)świat, w którym gracz na swojej drodze odnajdzie mnóstwo fantastycznie napisanych postaci. Kolejnym plusem jest doskonała oprawa audio-wizualna tytułu – nawet na oryginalnych platformach gry z tej serii wciąż wyglądają świetnie. Warto o tym pamiętać, ponieważ mówimy przecież o tytułach, które na rynku pojawiły się, gdy wśród konsol dominowały Playstation 3 i Xbox360.

…Powraca

To już niemalże oficjalne. O ile przecieki, które dotychczas docierały do graczy pochodziły z dość niepewnych źródeł, tak niepewnym źródłem zdecydowanie nie można określić Jeffa Grubba – uznanego w świecie gier dziennikarza który wielokrotnie ujawniał informacje o zbliżających się premierach. Jak twierdzi mężczyzna, zremasterowana wersja serii zmierza na konsole najnowszej generacji – i to zmierza dość szybkim krokiem, a pojawić się na nich ma już na początku ich życia.

Jeśli informacje te się potwierdzą, a wszystko wskazuje na to, że tak, dla wielu graczy będzie to wspaniały moment na zapoznanie się z serią. Gwarantujemy, że jest tego warta.