Najlepsze telefony do zdjęć i filmów na każdą kieszeń!

Najlepsze telefony do zdjęć i filmów na każdą kieszeń!

Marzy Ci się telefon, który oprócz dobrego funkcjonowania, pamięci oraz sprawności w użytkowaniu posiada również profesjonalną jak na smartfon kamerę do robienia zdjęć i nagrywania filmów? Dobry telefon do fotografowania i nagrywania powinien działać szybko i sprawnie, być łatwy w użytkowaniu, posiadać korzystną obudowę, a przede wszystkim oferować wysokiej jakości aparat. Patrząc na obecną rozwijającą się ofertę smartfonów z dobrym obiektywem, z powodzeniem można zastąpić aparat fotograficzny nawet do 1000 złotych. Jakie telefony są najlepsze do twórczości fotograficznej i dlaczego? Oto kilka propozycji na każdą kieszeń.

Smartfon z dobrym aparatem za tysiąc złotych?

 Z najniższej półki na największą uwagę zasługuje telefon POCO X3 NFC, którego cena wynosi około tysiąca złotych. Jego zaletą jest przede wszystkim dobry jak na tę cenę aparat 63 + 13 + 2 + 2 Mpx, a także długi czas wytrzymania baterii. Wyświetlacz POCO X3 NFC to bardzo duży ekran rozciągający się na całej powierzchni smartfonu, w związku z czym możliwy jest podgląd kadru w wyraźny i klarowny sposób, dzięki wyświetlaczowi 120 Hz. Telefon co prawda jest duży, gruby i trochę cięższy od klasycznych smartfonów, aczkolwiek jest bardzo solidny oraz działa szybko i sprawnie. POCO X3 NFC jest zdecydowanie najlepszym telefonem do robienia zdjęć i filmów z najniższej półki. 

Dwa tysiące złotych i bardzo dobry smartfon do zdjęć i filmów

Wyświetlacz 120 Hz, aż 12 GB RAM oraz bardzo przyjazny i wydajny procesor to tylko kilka słów, które sprawiają, że Realme X3 SuperZoom wydaje się telefonem wartym uwagi. Jego ciekawa specyfika zapewnia płynne działanie systemu, gier oraz aplikacji. Ogromną zaletą Realme X3 SuperZoom jest jego liczący 5x zoom optyczny, o czym można domyśleć się po nazwie telefonu. Ponadto, smartfon robi bardzo wysokiej jakości zdjęcia oraz nagrywa filmy jakości 4K. Wśród zalet warto wyróżnić również dobrą baterię umożliwiającą około 2 dni pracy oraz funkcję szybkiego ładowania, która w pół godziny naładuje baterię od zera do 80%! Koszt Realme X3 SuperZoom to około 2000 zł w zależności od salonu.