Downloads For You – nowa funkcja od Netflixa!

Downloads For You – nowa funkcja od Netflixa!

Popularny serwis streamowy Netflix bardzo szybko się rozwija. Kilka lat temu wprowadził możliwość pobierania seriali „na życzenie” przez swoich subskrybentów. Obecnie poszedł o krok dalej. Teraz serwis dzięki opcji Downloads For You pobierze na Twój dysk seriale i filmy, które mogą Cię zainteresować. Tytułu wybierane będą tak jak do tej pory, czyli przez algorytm dopasowujący do użytkownika filmy i seriale na podstawie wcześniej już obejrzanych. Dzięki Downloads For You miliony użytkowników na całym świecie dostaną dostęp do nowych seriali, będąc offline. 

Po trzech latach kolejna niezbędna funkcja

W lutym 2018 roku została wprowadzona opcja Smart Downloads. Wraz z nią każdy widz na świecie mógł ściągnąć swój ulubiony serial lub film na własny dysk. Niezależnie od tego czy przywykł oglądać odcinki na telefonie, tablecie czy komputerze. Serwis wgrywał wybrane tytuły na dysk, a następnie użytkownik mógł je odtworzyć, będąc bez dostępu do Internetu. Rozwiązanie znacznie umiliło podróże czy czas spędzony w poczekalni do lekarza. Teraz platforma zrobiła krok do przodu i wprowadziła opcję Downloads For You. Rozwiązanie jest podobne do tego, które powstało 3 lata temu, jednak ze znaczącą różnicą. Teraz użytkownik nie będzie musiał samodzielnie pobierać odcinków serialu, jaki właśnie ogląda, a serwis zrobi to za niego. Aby było jeszcze lepiej-będą to seriale, które są dopasowane do danego konsumenta poprzez algorytm. W praktyce oznacza to, że jeśli będziesz chciał obejrzeć nowy serial w niespodziewanej kolejce, jedyne co musisz zrobić to wybrać go ze swojego dysku. Dostęp do Internetu czy Wi-Fi nie jest potrzebny. 

Poprzez tę funkcję Netflix chce ułatwić korzystanie z serwisu. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji filmy i seriale na swoich dyskach, co znacznie obniży koszty korzystania z Internetu na telefonach. Oczywiście usługa jest dobrowolna, a użytkownicy mogą ją bez trudu wyłączyć. Obecnie funkcja dostępna jest jedynie dla użytkowników Androida, jednak z czasem ma się to zmienić i będzie działać na platformie iOS.