Elon Musk buduje pierwszą kolonię na Marsie?

Elon Musk buduje pierwszą kolonię na Marsie?

Mars nie jest gościnną planetą, mimo to próby jego skolonizowania nie ustają. Przodownikiem w staraniach o zasiedlenie Marsa jest sam Elon Musk – znany amerykański miliarder i naukowiec. Można zaryzykować stwierdzenie, że Mars jest życiowym celem naukowca. Najnowsze doniesienia przedstawiają konkretne daty wypraw na planetę Mars. Czy technologia wystarczy, by na Marsie pojawiło się życie?

Elon Musk i jego plany skolonizowania Marsa

Wiele osób z pewnością się załamie faktem, że obrzydliwie bogaty Elon Musk wyprzedaje swoje posiadłości i wszelkie dobra, by mieć pieniądze na budowanie statków kosmicznych i rozwój niezbędnych technologii, by na Marsie mogli osiedlić się ludzie. Coraz więcej mówi się o jego planach wybudowania kolonii na Marsie w kontekście realnego planu, a nie mrzonki.

Według plotek ze świata technologii, statki do transportu kosmicznego (słynny statek Starship i rakieta SuperHeavy) mają być gotowe do startu wraz z końcem 2021 roku. Bezzałogowy lot na Marsa datowany jest na rok 2024. Zaledwie 2 lata później w podróż ma ruszyć także załoga.

Według planów naukowca, w ciągu 30 lat na Marsie znajdzie się około miliona ludzi. Do tego czasu surowe warunki planety zostaną już w pełni przystosowane do ludzi. Co ciekawe, plany zakładają nie tylko przetrwanie na Marsie, ale wręcz zrobienie z niego drugiej planety Ziemia. Boimy się zastanawiać, jakiej technologii to wymaga i jak wielkie pieniądze potrzebne są na realizację tych śmiałych planów. To jednak jeszcze nie wszystko! Musk planuje także genetyczne modyfikacje przyszłych Marsjan. Modyfikacji ulegnie także prawo – mówiąc w skrócie, na Marsie będzie bardzo luberalnie. Naukowiec realistycznie zakłada, że prawa na Ziemi prawdopodobnie nie uda mu się zmienić, ale z łatwością spełni swoje marzenia i plany na Marsie.

SpaceX współpracuje z NASA

Jeśli nadal uważacie, że plany Elona Muska są nierealne, to zwróćcie uwagę, że zespół SpaceX współpracuje z NASA. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej wspólnie z naukowcem ustaliła już dogodne miejsce na pierwszą kolonię na Marsie. Trwają również przygotowania do budowy internetu Starlink, który umożliwi swobodne połączenie sieciowe między Marsem a Ziemią.